1. Home
 2. Początek z Voxly
 3. Wypełnianie geoankiet

Wypełnianie geoankiet

Geoankieta

Geoankieta – to rodzaj ankiety stworzonej w Voxly. Poza tradycyjnymi pytaniami ankietowymi, geoankieta zawiera pytania, na które odpowiedzią jest wybór/wskazanie miejsc na mapie lub ich narysowanie.

Przykład geoankiety
Przykład geoankiety

Ponieważ odpowiedzi na zwykłe pytania ankietowe z pewnością nie sprawią Ci trudności, przeczytaj krótki opis dotyczący pytań przestrzennych.

Odpowiedź poprzez wskazanie na mapie

W geoakiecie możesz spotkać się z pytaniami, na które odpowiedzią będzie wybranie obiektów na mapie.

Pytanie z wskazaniem obiektu
Pytanie z wskazaniem obiektu
 1. Aby rozpocząć wybieranie naciśnij pod pytaniem WYBIERZ POLIGONY/LINIE/PUNKTY. Odpowiednie obiekty pojawią się na mapce (w granicach konsultacji).
 2. Kliknij na obiektach, które chcesz wskazać. Wskazane obiekty zmienią kolor i grubość lub wielkość. Możesz cofnąć wskazanie, klikając na obiekt drugi raz.
 3. Po wskazaniu pożądanych obiektów naciśnij ZAKOŃCZ WYBIERANIE w panelu pod pytaniem. Zawsze możesz wrócić do pytania i kontynuować wybieranie (jak w punkcie #1 powyżej).
 4.  Aby po zakończeniu wybierania usunąć wszystkie wybrane obiekty, naciśnij USUŃ WSZYSTKIE w panelu pod pytaniem.

Odpowiedź poprzez narysowanie

Odpowiedzi polegające na rysowaniu obiektów dają bardzo dużą swobodę w zadawaniu pytań i są bardzo często używane w Voxly. Umożliwiają na przykład zapytanie o lokalizację ławki czy przystanku autobusowego.

Pytanie o narysowanie
Pytanie o narysowanie
 1. Aby rozpocząć rysowanie naciśnij pod pytaniem RYSUJ POLIGONY/LINIE/PUNKTY. Przejdź na obszar mapy i rozpocznij rysowanie klikając myszą.
  Śledź podpowiedzi, pojawiające się w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. W przypadku linii i obszarów, postaw kilka punktów.
 3. Po narysowaniu obiektów naciśnij ZAKOŃCZ RYSOWANIE w panelu pod pytaniem. Zawsze możesz wrócić do pytania i kontynuować rysowanie (jak w punkcie #1 powyżej).
 4. Aby usunąć narysowane obiekty, naciśnij USUŃ WSZYSTKIE w panelu pod pytaniem.
 5. Narysowane obiekty możesz ukryć, aby nie zasłaniały innych treści na mapie – naciśnij UKRYJ w panelu pod pytaniem. Ukryte nie są usuwane i liczą się jako odpowiedzi.

Wybór kierunków ruchu

Jednym z zagadnień organizacji ruchu drogowego, jest ustalenie kierunków ruchu. Jego uzgodnienie z mieszkańcami możliwe jest przez wykorzystanie pytania o wskazanie preferowanego kierunku ruchu. W odpowiedzi na to pytanie, w zależności od organizatora konsultacji, możliwe jest wybranie znaków drogowych wskazujących ruch jednokierunkowy, dwukierunkowy lub zakazu ruchu.

kierunki ruchu
Przykład pytania o kierunki ruchu

Po uruchomieniu pytania dotyczącego konkretnej drogi, w zależności od treści pytania, należy wybrać odpowiedni znak z tych, które dostępne są w jej osi. Strzałki przy ulicy wskazują następujące informacje.

Objaśnienia kolorów strzałek
Objaśnienia kolorów strzałek

Po dokonaniu wyboru, wskazany znak drogowy zostanie podświetlony, a linia symbolizująca drogę będzie wyświetlana na zielono.

Zaznaczanie kierunku
Zaznaczanie kierunku

Podczas wskazywania kierunków, na panelu ankiety wyświetlane są informacje pomagające wykonać poszczególne kroki, a także poprawić już wprowadzoną odpowiedź.

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-16

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły