1. Home
  2. Początek z Voxly
  3. Przeglądanie publicznych danych

Przeglądanie publicznych danych

Mapa w centrum Voxly

W centrum Voxly jest mapa. Ponieważ przybliżanie, oddalanie i przesuwanie mapy z pewnością nie sprawia Ci kłopotu, przyjrzyjmy się bardziej zaawansowanym narzędziom.

Wyszukiwanie na mapie

Po uruchomieniu Voxly, poszukiwaną organizację możesz zaznaczyć na mapie lub wyszukać, wpisując w wyszukiwarce jej nazwę lub kojarzące się z nią słowa tzw. słowa kluczowe.

Widok wyszukiwarki organizacji i konsultacji
Widok wyszukiwarki organizacji i konsultacji

Gdy wybrałeś już organizację lub konsultację, wyszukiwarka przełącza się w tryb szukania adresu lub działki.

Widok wyszukiwarki
Widok wyszukiwarki

Panele tematyczne

Mapa wyświetla informacje z różnych grup tematycznych. Tematy, które udostępnia organizacja np. Konsultacje czy Akty planowania dostępne są pod odpowiednimi kafelkami.

Widok paneli tematycznych
Widok paneli tematycznych

Wskaż kafelek, aby wybrać interesujący Cię temat.

Na mapie pojawią się właściwe dla danego tematu obiekty. Mogą to być granice aktów planowania, konsultacji, wydanych decyzji itp.

Warstwy na mapie – panel legendy

Jak mawiał Shrek „cebula ma warstwy i ogry mają warstwy”. Mapa też ma warstwy, na których wyświetlane są na mapie poszczególne informacje.

Voxly pozwala na przeglądanie bardzo wielu warstw, udostępnianych przez wiele instytucji i organizacji. Warstwy, które są ważne z uwagi na wybrany Panel tematyczny, Voxly włącza automatycznie. Dostęp do pozostałych umożliwia Panel legendy.

Widok panelu warstw
Widok panelu warstw

Wykorzystaj narzędzia znajdujące się przy nazwach warstw, aby włączyć wybrane z nich, dowiedzieć się więcej o ich źródle lub komponować mapę, ustawiając ich przezroczystość.

Z pewnością Cię to zdziwi, ale administracja rządowa i samorządowa w Polsce znajdują się w światowej czołówce w zakresie udostępniania danych przestrzennych.

Informacje o obiektach na mapie

Kiedy wybrałeś już warstwy na mapie, możesz pozyskać o nich informację. Wybierz Informacje o obiekcie i kliknij w dowolne miejsce na mapie.

Narzędzie informacji o obiekcie na mapie
Narzędzie informacji o obiekcie na mapie

Za treść informacji odpowiadają instytucje i organizacje udostępniające dane. Informację o nich znajdziesz przy nazwie warstwy w Panelu legendy.

Dane statystyczne

Jeśli przeglądasz dane jednostki samorządu np. gminy czy miasta, w Voxly możesz dowiedzieć się wiele ciekawych informacji.

Wybierz narzędzie Statystyka i przeglądaj jak zmieniają się dane uporządkowane w różne kategorie gospodarcze i społeczne.

Okno statystyk
Okno statystyk

Voxly w czasie rzeczywistym wyświetla dane udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny 

Narzędzia na mapie

Z każdym dniem pracujemy, aby udostępniać użytkownikom Voxly nowe narzędzia. Zapoznawaj się z podpowiedziami, które wyświetlamy jeśli sytuacja tego wymaga. Wykorzystaj manipulatory mapy, wydruki, pomiary na mapie, rysowanie bufora i wiele innych.

Ikony narzędzi mapy
Ikony narzędzi mapy

Regulamin i polityka prywatności

Bardzo szanujemy Twoją prywatność. Jeśli na to pozwolisz, Voxly gromadzi wyłącznie zakres danych niezbędny do działania aplikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kto, i w jakich okolicznościach ma dostęp do Twoich danych, zapoznaj się z Polityką prywatności

Updated on 2022-10-09

Was this article helpful?

Related Articles