Tworzenie geoankiet

W Voxly rozdzieliliśmy tworzenie geoankiet od ich uruchamiania konsultacji, w których mogą być wykorzystane. Aby dowiedzieć się, jak uruchomić konsultację ze stworzoną wcześniej geoankietą, zapoznaj się z tym artykułem.

Rozpoczęcie tworzenia geoankiety

Zaloguj się do Voxly, przejdź do modułu Konsultacje, wybierz Ankiety i naciśnij przycisk +DODAJ (1) w prawym górnym rogu ekranu.

Tworzenie geoankiety

Rozpocznij budowanie geoankiety od wprowadzenia tytułu. Tytuł jak i wszystkie wprowadzone dane możesz potem edytować.

Możesz dalej tworzyć ankietę, ale zapisanie jej stanu po wprowadzeniu tytułu uruchomi dodatkowe narzędzia i zapobiegnie utracie danych w przypadku braku połączenia z Internetem. Aby zapisać ankietę, naciśnij ZAPISZ (1)

Zapisywanie ankiety
Zapisywanie ankiety

Pamiętaj, aby zapisywać stan ankiety szczególnie po wykonaniu czasochłonnych czynności, np. wprowadzeniu licznych opcji lub danych geometrycznych. Uchroni Cię to przed utratą danych w przypadku problemów z siecią.

Tworzenie pytań

Zanim przejdziesz do tworzenia pytań, zapoznaj się z ich rodzajami oraz sposobem obsługi przez respondentów. Opowiada o tym ten artykuł.

  1. Po wpisaniu tytułu rozpocznij dodawanie kolejnych pytań przyciskiem +DODAJ PYTANIE
  2. Wpisz treść pytania – stosuj przy tym proste polecenia np. Narysuj… Wybierz na mapie…
  3. W zależności od potrzeb zaznacz opcję odpowiedzi obowiązkowej.
  4. Do pytania możesz dodać dodatkowy opis, który respondent zobaczy bezpośrednio pod pytaniem (nad opcjami czy narzędziem do rysowania). Jeśli opis ten jest ważny, wybierz także opcję, aby był rozwinięty, gdy respondent otworzy geoankietę.
  5. Wybierz rodzaj pytania, a następnie dodaj dostępne dla niego elementy (import/rysowanie obiektów, sposób odpowiedzi, opcje w pytaniach wielokrotnego wyboru itd.)

Kolejność pytań i opcji

Podczas tworzenia pytań lub po ich zapisaniu, możesz dowolnie kształtować geoankietę.

Przed przystąpieniem do przesuwania zwiń dodatkowe opcje pytań (1), a następnie przesuń dane pytanie (2). Numeracja pytań zostanie zmieniona automatycznie.

Ustalanie kolejności pytań w geoankiecie.

Powyższe operacje możesz wykonywać także dla uruchomionej konsultacji. Pamiętaj jednak, że usunięte pytania, opcje lub obiekty do wyboru na mapie, nie będą widoczne w statystykach.

Duplikowanie ankiet

Stworzoną geoankietę możesz zduplikować wykorzystać w kolejnej konsultacji. Przejdź do listy ankiet wykorzystaj do tego celu przycisk KOPIUJ ANKIETĘ

Po skopiowaniu zmień nazwę nowej ankiety – w ten sposób unikniesz bałaganu na liście ankiet.

Możesz także usunąć ankietę, która nie została podłączona do konsultacji. Oznacz ją na liście (1) i naciśnij USUŃ (2).

Usuwanie ankiety

Jeśli dana ankieta była wykorzystana w konsultacji (świadczy o tym komunikat w jednej z kolumn listy konsultacji – rysunek poniżej), nie możesz jej usunąć.

Status wykorzystania geoankiety w konsultacji.

Ostatnia aktualizacja: 2024-09-26

Czy artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły