1. Home
  2. Administracja
  3. Sprawdzenie działania usługi ULDK

Sprawdzenie działania usługi ULDK

Usługa ULDK — co to właściwie jest? 

ULDK — usługa lokalizacji działek ewidencyjnych.

Przywołane narzędzie zostało udostępnione przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii i pozwala w zunifikowany sposób (posługując się identyfikatorem działki ewidencyjnej) odnaleźć użytkownikowi konkretną działkę ewidencyjną.

W Voxly organizacje, które nie mają uruchomionego modułu automatycznego wypisu i wyrysu korzystają z ULDK do wyszukiwania działek na mapie.

Jak zweryfikować działanie ULDK

Co pewien czas zdarza się przerwa w dostępie do usługi lokalizacji działek ULDK. Przerwy te mogą być spowodowane z różnych powodów:

– działania serwisowe prowadzone przez GUGiK,

– awariami usługi (niezależne od Voxly)

– usterka Voxly.

W prosty sposób możemy sami zidentyfikować źródło awarii.

Ponieważ usługa integracyjna ULDK opiera się na danych z poszczególnych PODGiK, może ona lokalnie sprawiać problemy, których nie jesteśmy w stanie w sposób ciągły diagnozować. Jeśli zauważą Państwo problemy, w celu sprawdzenia działania usługi ULDK należy wejść TUTAJ, a następnie podjąć próbę wyszukania działki.

Jeśli po kliknięciu szukaj, nic się nie wydarzyło, pokazała się niewłaściwa działka lub wyskoczy błąd strony internetowej, to znaczy, że usługa ULDK ma przerwę w funkcjonowaniu — stan niezależny od aplikacji Voxly.

Jeśli po kliknięciu szukaj, działka zostanie poprawnie wyświetlona na mapie, to znaczy, że usługa działa prawidłowo. W takim przypadku będziemy wdzięczni o przesłanie informacji wraz z identyfikatorem działki do Zespołu Wsparcia Voxly (wsparcie@voxly.pl), abyśmy mogli szybko usunąć usterkę.

Jeśli chcesz oprzeć wyszukiwanie działek w swojej jednostce na danych publikowanych bezpośrednio ze starostwa powiatowego, to skontaktuj się z naszym Zespołem Wsparcia.

Updated on 2024-01-16

Was this article helpful?

Related Articles